جهش علمی جوانان ایرانی در حوزه های علوم و فناوری نو و جدید جهانیان را به تحسین واداشته است؛ جهشی که برای آنها قابل درک و توصیف نبوده و نیست

 

جهش علمی جوانان ایرانی در حوزه های علوم و فناوری نو و جدید جهانیان را به تحسین واداشته است؛ جهشی که برای آنها قابل درک و توصیف نبوده و نیست، فناوری هسته ای، هوا ، فضا ( موشک و ماهواره) ، نانو، پلیمر، سلولهای  بنیادی،پزشکی،پتروشیمی و …

 

جوانان سربلند ایرانی در حوزه های علمی نشان دادند از بسیاری از کشور های مدعی جهان  یک سر و گردن جلوترند و می توانند تمامی قله های علمی جهان را فتح کنند.

 

در خاورمیانه و جهان اسلام حرف اول را  زده، در جهان جزو چند کشور انگشت شمار می باشند.

خود باوری در وجود جوانان ایرانی بارور شده، بن بست نداریم، می توانیم  و “خواستن توانستن است”، در حال گسترش است. دشمن روزی می گفت : ایرانی  آفتابه هم نمی تواند بسازد، باید وارد کند ؟!

 

 یا می گفتند : در مغز شرقی ها به جای عقل، گچ است یا می گفتند : تمامی سلول های مغز شرقیان کار نمی کند؛ تنها بخشی از آنها فعال است .؟! در غرب با رنگ سفید، موی بلوند و چشم آبی و زندگی در قاره سبز تمامی سلول های مغزی فعالند، فرانسه، انگلیس و سپس آمریکا مهد و کانون فرار مغزها شده بود، اما اینک بر عکس شده، غارتگری های فکری و فرهنگی به حد اقل رسیده، فشار ها، تحریم ها، تهدیدها و کینه توزیهای حد اکثری رژیم های استکباری بر ایران نه تنها مانع ارتقاء علمی نشده، بلکه جوانان ایران را به سمت اختراعات ، اکتشافات ، خود کفایی و استقلال به پیش برده  و می برد.

 

مشکلات موجود را نفی و انکار نمی کنیم. اما با داشتن این همه جوانان نخبه می توانیم کاستی ها را جبران و عزت و سربلندی ایران را در جهان به نمایش بگذاریم.

دوران تحقیر و تحریف به سر آمده، به قول مقام  معظم رهبری :« العلمُ سلطان» شکی نیست چنانچه همه با هم باشیم و به ایرانی بودن  خود افتخار کنیم و بستر رشد و شکوفایی جوانان  این مرز و بوم پر گهر را مهیا سازیم، سلطان عالم خواهیم بود و مقدمه دولت عدالت گستر مهدوی را مهیا می سازیم.

به زندگی در ایران اسلامی افتخار نموده ، بر آن می بالیم و  عزت خود را با آب نبات غرب معاوضه نخواهیم کرد.

 

منبع: سعدی نیوز

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد