ویژه برنامه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، همزمان با سراسر کشور، در تهران با حضور دانش آموزان و دانشجویان آغاز شد.


گروه سیاسی رجانیوز: مراسم ۱۳ آبان ماه «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» و «روز دانش‌آموز» در سراسر کشور آغاز شد؛ در تهران نیز این مراسم با حضور هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان تهرانی، در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در خیابان آیت‌الله طالقانی در حال برگزاری است.
 
این مراسم با شعارهای ضد استکباری دانش‌اموزان و دانشجویان آغاز شده و با سخنرانی علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه خواهد یافت. در پایان نیز بیانیه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی قرائت خواهد شد.
 
راهپیمائی با رنگ اربعین
 
–  امسال راهپیمایی ۱۳ آبان رنگ و بویی حسینی دارد. از یک سو صدای نوحه‌های حسینی و زینبی برپاست و از سوی دیگر، پلاکاردهای لبیک یا حسین (ع) و هیهات‌مناالذله در راهپیمایی نوجوانان دهه هشتادی خودنمایی می‌کند و این، نشان از درک عمیق این واقعیت است که انقلاب اسلامی ریشه در قیام حسینی دارد.
 
– یاد و نام شهدای مدافع حرم نیز در این راهپیمایی و حضور ملی، حضوری پررنگ و چشم‌گیر دارد. تصاویر و ماکت‌های شهدای مدافع حرم در طول مسیر خیابان طالقانی نصب شده و دانش‌آموزان با آن‌ها «سلفی عزت» می‌گیرند.
 
– دانش آموزان پرچم های مرگ بر آمریکا را با سر دادن شعار های ضد استکباری به صورت هماهنگ به حرکت در می آوردند. سرود ما از تبار حیدریم و پیروان رهبریم دانش آموزان دهه هشتادی مقابل لانه جاسوسی حال و هوای خاصی به راهپیمایی بخشیده است.
 
مسابقه طناب کشی؛ زنگ تفریحی شاد
 
– اما در این میان شادی و شعف خاصی بین بچه ها حاکم است و مسابقه طناب کشی زنگ تفریحی شاد برای حاضران در این راهپیمایی است.
 
سلفی با مرگ بر آمریکا
 
– برخی دیگر از دانش آموزان نیز با پلاکاردهای مرگ بر آمریکا سلفی می گرفتند. یکی از دانش آموزان که قد و هیکلی بزرگتر از بقیه داشت دوستانش را به نوبت روی دوش می گرفت تا بتوانند به خوبی مراسم را از ارتفاع بلند تماشا کنند.
 
مسابقه کاراته در وسط راهپیمائی
 
– کاراته کاران نیز با حضور در این راهپیمایی مبارزه ای جذاب را برای نوجوانان به نمایش گذاشته بودند.
 
عکس یادگاری با افتخارات موشکی
 
– همچنین موشک دور برد سپاه نیز در مقابل لانه جاسوسی به نمایش گذاشته شده است و دانش آموزان نیز در حال گرفتن عکس یادگاری با افتخارات موشکی سپاه هستند.
 
تشییع تابوت ترامپ
– دانش آموزان دبیرستان دخترانه شاهد هم تابوت دونالد ترامپ را به راهپیمایی آورده اند تا اعلام کنند حتی در میان دانش آموزان دهه هشتادی نیز آمریکا ابهتی ندارد و از بین رفتنی است.
 
#من_سپاهی‌ام
 
– پلاکارد های من هم سپاهی ام و ۱۳آبان نماد غیرت انقلابی در دست نوجوانان دختر و پسر حاضر در راهپیمایی نمایانگر گشوده شدن فصلی جدیدی از تاریخ مقاومت در میان جوانان ایرانی است.
 
حضور سردار یزدی و سردار فضلی
 
– سردار یزدی فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ و سردار علی فضلی جانشین رئیس سازمان بسیج در راهپیمایی حضور یافتند.
برجام در آتش خشم دانش آموزان سوخت
 
– در ادامه این مراسم دانش آموزان در واکنش نقض عهدهای مکرر  و رفتارهای خصمانه آمریکا علیه ایران به طور نمادین توافق هسته ای را به همراه پرچم آمریکا و اسرائیل به آتش کشیدند.
 
 جمعیت حاضر در راه پیمایی هر دقیقه افزایش می یابد حالا دیگر علاوه بر دانش آموزان، زنان و مردان از اقشار مختلف جامعه در راهپیمایی ۱۳ابان حضور یافته اند.
بعد از نقض اشکار برجام از سوی امریکا، راهپیمایی امروز ۱۳آبان اولین راهپیمایی رسمی ضد استکباری است.
 
قطعنامه راهپیمانان: آمریکا همچنان غیرقابل اعتماد است
 
– شرکت کنندگان در راهپیمایی۱۳ آبان با سردادن فریادهای مرگ بر آمریکا در قطعنامه پایانی تاکید کردند: عیان شدن چهره بی‌نقاب آمریکای جهانخوار در مقابله با انقلاب اسلامی و مردم ایران برای چندمین بار نشان داد که آمریکا همچنان غیرقابل اعتماد است.
 
نباید تجربه مذاکره بی نتیجه با آمریکا فراموش شود
 
– در پایان این مراسم دانشجویان شرکت کننده در مراسم یوم الله ۱۳ آبان در پایان این مراسم با صدور بیانیه ای تاکید کردند: نباید اجاز داد که تجربه مذاکره بی نتیجه با آمریکا و خیانت دوباره آن ها فراموش شود. آنان امیدوار کردن مردم به لطف خیالی استکبار جهانی را خیانتی فراموش نشدنی دانستند و تاکید کردند: امروز همگان فهمیده اند که فریاد « مرگ بر آمریکا» نه از روی احساس و تندروی بلکه از عقلانیت و واقع بینی ناشی شده است.

سخنرانی دبیر شورای عالی امنیت میلی در مراسم ۱۳ آبان تهران

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در مراسم ملی یوم الله ۱۳ آبان در مقابل لانه جاسوسی آمریکا گفت: درود می فرستم به شهدای انقلاب، شهدای ۱۷ شهریور، شهدای مقابله با تهدید های تجزیه طلبانه، شهدای جنگ تحمیلی، شهدا هسته ای، شهدای مدافع حرم و شهدای سال ۷۸  و پس از آن که در جای جای سنگرهای شهید داده ملت ایران، جای پای آمریکا قابل مشاهده است.
 
وی افزود: دفاع های جانانه ایرانیان در برابر سیاه و سفید، دموکرات و جمهوری خواه، که در دوران چند قطبی و تک قطبی آمریکا، از ملت ایران به چشم خورده و این خون ها تقدیم انقلاب اسلامی شده است.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ۱۳ آبان امسال متفاوت تر و قوی تر از گذشته صحنه اعتراض علیه سیاست های ضد ملت ایرانی ترامپ، مردم ایران را به خیابان های کشیده است، خوب می دانیم ۱۳ آبان ۵۸ اولین روز علنی و آشکار شدن اقدامات فعال آمریکا و خباثت آمیز تر شدن اقدامات آمریکا علیه ملت و جمهوری اسلامی نبوده و نیست، تا زمانی که ملت ایران حسینی است آنها دست از شرارت ها بر نخواهند داشت.
 
شمخانی با بیان اینکه ملت ایران رکورد دار ناکام کردن توطئه های آمریکایی ها در ذهن جهانیان و مسلمانان است، اظهار داشت: دخالت آمریکا پیش از ۱۳ آبان برای فرصت سوزی علیه مردم ایران، هم در کودتای ۲۸ مرداد، در تحمیل قانون تحقیر آمیز کاپیتولاسیون و همچنین پشتیبانی از حکومت مستبد پهلوی در ذهن مردم ثبت شده است.
 
وی افزود: پس از ۱۳ آبان در طول ۴ دهه اقدامات آمریکا علیه ملت ایران به قدری طولانی، مطول و متنوع بوده است که سر فصل های این اقدامات موجب عزت سرافرازی ملت ایران است چراکه بهترین سند برای بیان علت خشم و غضب ترامپ به حساب می آید.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: انجام اقدامات بر اندازانه، اقدامات نظامی، مخالفت با پیشرفت های علمی، تلاش برای مواجه سازی ایران با بحران های امنیتی، تلاش برای تحریک و ایجاد مزاحمت به وسیله همسایگان، فهرست کوتاهی از اقدامات آمریکا در سالهای گذشته است.
 
شمخانی با تاکید بر اینکه اقدامات آمریکا نتیجه ای غیر از این نداشته که بگویند ایران از قبل قدرتمند تر شده است، یادآور شد: آنچه نصیب آنها شد، هزینه و شکست بود و برای ملت ایران عزت، اقتدار و جبران تحقیر گذشتگان به واسطه تکیه بر قدرت لا یزال الهی است که در مقاومت مردم مجسم است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه عدم عبرت گیری از گذشته روزی آنها را به سمت رونمایی از مادر بمب ها و امروز به سمت مادر تحریم ها سوق می دهد که اینها بدنام ترین مادرهای تاریخ هستند که هردو قدرت اقتصادی، هسته ای و اقتدار ملت ایران را هدف قرار گرفته است.
 
شمخانی با بیان اینکه مردم ایران “مادربمب‌ها” را بی‌اثر کردند، امروز هم می‌روند که بمب مادرتحریمها را بی‌اثرتر بسازند خاطرنشان کرد: حتما تلاش اقتصادی متکی بر توان بومی مسیری است که این اقدام آمریکا را از حیز انتفاع خواهد انداخت.
 
وی افزود: اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران پشتوانه قوی برای مدیران، سیاستمداران و رهبران ما است.
 
شمخانی گفت: وقتی که درخواست گفتگو از رئیس جمهور چنین ملتی صورت می گیرد، نشان دهنده یأس آمریکا در مقابله با ملت ایران است.
 
وی افزود: عدم منطقی بودن آمریکا همین جاست که به ملت ایران اهانت کرده و همزمان درخواست گفتگو آن هم از طرف کسی که ملت آمریکا و برخی سیاستمداران آن نسبت به سلامت انتخاب وی شک و تردید دارند داده می شود، کسی که در تحقق ایده های داخلی و خارجی انتخابات خود شکست خورده و در چنین دورانی حرف های تک قطبی‌گرایانه می زند، در حالی که می داند خود و متحدانش توان فعال سازی لاف‌هایشان را ندارند.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: برای مردم ایران و منطقه مشخص شده که پس از ناکامی های ایالات متحده در افغانستان و عراق، اینها در آن سوی دنیا فقط لاف می زنند.
 
وی گفت: می خواهند از فردی مانند ترامپ در ذهن ملت ها شخصی دیوانه ترسیم کنند، در حالی که در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شده که در تاریخ انقلاب نه در دوران فعلی، بلکه در دوران تک قطبی و حتی زمانی که جهان دوقطبی شرق و غرب وجود داشت، آمریکا علیه ایران خباثت به خرج می داد اما ملت ایران همواره تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.
 
شمخانی ادامه داد: وضع فعلی ثبات در جمهوری اسلامی ایران، امنیت و اقتدار منطقه ای ناشی از همان فرصت سازی از درون تهدیدها است.
 
وی گفت: امروز در حالی که پایبندی ایران به برجام تایید شده و بیش از هشت مرتبه عمل به تعهدات از سوی جمهوری اسلامی ایران توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد تایید قرار گرفته و تمام دنیا بر غیرقابل مذاکره بودن برجام اذعان دارند، درباره موضوعات موشکی و منطقه ای صحبت می کنند، در حالی که این موضوعات مورد مذاکره نیست.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: آمریکا باز هم شر و شورهایی بیان کرده و تحریم های جدید علیه ملت اعمال می کند.
 
شمخانی گفت: به طور قطع در درون جمهوری اسلامی ایران اتحاد درون حاکمیتی، اتحاد حاکمیت و مردم علیه تلاش های آمریکا برای ایجاد صدای واحد و پرداختن به مسائلی از جمله اشتغال، معیشت و حفظ استقلال در دستور کار است.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: دستاورد انقلاب اسلامی در مقایسه با داشته های دیگران همواره ناشی از حضور ملت در صحنه بوده و امروز استحکام وحدت، همراه سازی مردم با حاکمیت و حل مسائل اولویت همه ما در کشور است.

 

منبع: رجا نیوز

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد