بدنبال صدور حکم ریاست قوه قضائیه توسط ولی امر مسلمین ، از یک هفته قبل توسط دفتر مقام معظم رهبری اعلام شده بود مراسم تودیع و معارفه ریاست قوه قضائیه دوشنبه 20/12/97 برگزار خواهد شد.

 

امام علی (ع) می فرمایند: « وَ قَالَ عليه السلام مَنْ وَضَعَ نَفْسَهُ مَوَاضِعَ التُّهْمَةِ فَلَا يَلُومَنَّ مَنْ أَسَاءَ بِهِ الظَّنَّ . كسى كه خود را در معرض اتهام و بدگمانى قرار دهد نبايد آن كس را كه به او گمان بد برد، سرزنش كند».

(حکمت ۱۵۱ نهج البلاغه )

 

در ضرب المثل های ایرانی آمده: همدلی از همزبانی بهتراست.

بدنبال صدور حکم ریاست قوه قضائیه توسط ولی امر مسلمین ، از یک هفته قبل توسط دفتر مقام معظم رهبری اعلام شده بود مراسم تودیع و معارفه ریاست قوه قضائیه دوشنبه ۲۰/۱۲/۹۷ برگزار خواهد شد.

اما بعضی با حاشیه سازی قصد داشته و دارند این مراسم را تحت الشعاع قرار دهند.

اول: ریاست محترم جمهور ، آغاز سفر خود به عراق را همان روز دوشنبه ۲۰/۱۲/۹۷ قرار داده که می توانست آغاز سفرش را از سه شنبه ۲۱ تا پنجشنبه ۲۳/۱۲/۹۷ درنظر تا در مراسم تودیع و معارفه یکی از قوای اثر گذار کشور حضور داشته باشد و به شایعات مربوط به محاکمه برادرش خاتمه دهد.

بخصوص که علاوه بر غائب بودن رئیس جمهور، چندین وزیر و مسئول مدعوف به مراسم را هم با خود به عراق برده است.

دوم: احمدی نژاد با عقده گشائی نسبت به آیت ا… آملی لاریجانی ریاست قوه قضائیه سابق، سعی نمود، شاد بودن خود را از رفتن ریاست قوه قضائیه سابق به نمایش بگذارد و خودی نشان دهد ، لذا با اراجیف از دستگاه قضائی ، انتقام گرفت.

سوم: علی مطهری مرد پر حاشیه که بعضاً برای رسانه های بیگانه خبر ساز می شود ، بنقل از روزنامه اپوزیسیون زنجیره ای اعتماد ، طی نامه به ریاست قوه قضائیه که هنوز معارفه نشده و مسئولیت به ایشان انتقال نیافته، بیانیه ۱۰ ماده ای صادر می کند و رضایی نماینده ساده اندیش شیراز به بیانیه علی مطهری، تفسیر و پاورقی می زند تا اینها هم خودی نشان داده باشند؟!

چهارم: فائزه هاشمی رفسنجانی، عنصر جنجالی و پرحاشیه همه فتنه ها طی گفتگویی نازنانه همچون ناجوانمردانه ادعا کرده تفکرات جمهوری اسلامی نسبت به زنان تفکرات داعشی است؟!

آیا شما در اینگونه حاشیه سازیها، بوی همدلی ، همبستگی، وحدت ملی ، امنیت ملی ، منافع ملی و مصلحت ملی مشاهده می کنید؟

بقول حضرت حافظ:

تکیه بر جای بزرگان نتوان زد به گزاف  /  مگر اسباب بزرگی همه آماده کنی
خاطرت کی رقم فیض پذیرد هیهات  / مگر از نقش پراگنده ورق ساده کنی

 

 

تهیه تنظیم : هفته نامه سفیر عدالت فارس

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد