با افزايش قتل زنان در فرانسه به دست همسران يا همسران سابق و يا به خاطر روابط نامشروع، روز شنبه تجمع اعتراض آميز دو هزار نفره اي در پاريس برپا شد.

 

با افزايش قتل زنان در فرانسه به دست همسران يا همسران سابق و يا به خاطر روابط نامشروع، روز شنبه تجمع اعتراض آميز دو هزار نفره اي در پاريس برپا شد. در همين حال بود كه روز يكشنبه نيز اعلام شد كه زني به دست معشوقه اش كشته شده است!

 

با جدي شدن بحران زن كشي در فرانسه، امانوئل ماكرون، رئيس جمهوري فرانسه، اسامي اين زنان را در صفحه فيس بوك خود منتشر كرد و نوشت: «خانم ها، جمهوري فرانسه نتوانست از شما محافظت كند.»

 

اين در حالي است كه خشونت عليه زنان در كشورهاي اروپايي و همچنين آمريكاي شمالي، سال هاست كه اين جوامع را رنج مي دهد. تاسيس صدها خانه براي زناني كه قرباني خشونت شده اند، حكايت وضعيت فاجعه آميز عليه زن ها در اين جوامع است.

اين درحالي است كه رسانه هاي زنجيره اي آن سوي مرزها و هم پالكي ها اين سوي مرزي شان، مدام از حقوق زنان در اروپا و آمريكا دم زده و پروپاگانداي به اصطلاح تضييع حقوق زنان در ايران را در بوق هاي تبليغاتي خود قرار مي دهند. مكرون در پيام فيس بوكي خود خطاب به زنان به قتل رسيده در اثر خشونت در فرانسه، با لحني ترحم آميز مي گويد:

«اسامي شما آشناست، شما دوستان ما، مادران ما، خواهران ما، دختران ما هستيد. از خشونتي كه جان شما را گرفت، بيزار هستيم و عليه آن به پا مي خيزيم!» اين سخن ظاهر فريب رئيس جمهوري فرانسه درباره زنان، علي رغم خشونت افسارگسيخته اي است كه بيش از ۹ ماه در اين كشور توسط پليس فرانسه عليه جنبش عدالت خواه موسوم به جليقه زردها اعمال شده و مي شود.

در اثر همين خشونت ده ها زن به قتل رسيده و يا مجروح و مصدوم گشته اند و امانوئل مكرون همچنان بر سركوب هرچه بيشتر جليقه زردها تاكيد كرده است!

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد