با افشای پشت پرده انتخابات شورای پنجم شهر شیراز توسط مهدی حاجتی عضو شورای پنجم شهر، صلاحیت مهندس افشانی برای شهرداری تهران در هاله ای از ابهام و تردید قرار گرفت!؟

پرده برداری از حمایت استاندار فارس از یک جناح سیاسی در انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز!؟

باندی که در انتخابات دوره هفتم مجلس عصر اصلاحات با استعفاء دسته جمعی می خواستند مانع برگزاری انتخابات مجلس شده، تیرشان به سنگ خورد، با دزدی و جابجایی آرای آقایان هاشمی رفسنجانی و حداد عادل در حوزه تهران توسط تاج زاده معاون سیاسی موسوی لاری در ایام داشتن سمت وزارت کشور که اثبات و مجرم شناخته و عزل و محکوم شد، همان باند دزدان آرای تهران اینک با توجه به اختلاف شدید با حزب کارگزاران سازندگی از پسر عاقل مرحوم هاشمی رفسنجانی یعنی مهندس محسن هاشمی انتقام می گیرند. همین باند اصلاح طلب دم دمی مزاج، در شورای چهارم، محسن هاشمی را بعنوان رقیب قالیباف به صحنه آوردند و با اختلاف یک رای، قالیباف شهردار تهران شد و محسن هاشمی از شهرداری تهران جا ماند، چنانچه الهه راستگو که از لیست اصلاح طلبان وارد شورای شهر تهران شده بود به محسن هاشمی رای داده بود، ایشان شهردار شده بود، حالا چه اتفاقی افتاده که اصلاح طلبان برعلیه حزب کارگزاران و پسر مرحوم هاشمی رفسنجانی شمشیر از رو کشیده، نگذاشتند بهترین گزینه شهرداری برای تهران که بارها خودشان به توانمندی و کارآمدی او صحّه گذاشته بودند، وارد صحنه انتخابات شود!؟

البته از دزدان رای در تهران اینگونه پسر و حق کُشی ها سابقه دارد چرا که معتقدند: هدف، وسیله را توجیه می کند و اما اصل موضوع: مهدی حاجتی عضو پرحاشیه و ملی گرای شورای شهر شیراز که اصرار دارد ایران اسلامی را ایران زمین، سرزمین کهن به سبک جبهه ملی در کلام و قلمش همچون شعار ایران برای ایرانیان حزب منحله مشارکت نهادینه سازد در گفتگو با روزنامه زنجیره ای آرمان امروز مورخه یکشنبه ۲۳/۲/۹۷ ص ۲ شماره ۳۶۰۲ در دفاع از آقای مهندس افشانی نامزد شهرداری تهران که انتخاب هم شد گفته است: پیروزی اصلاح طلبان شیراز برای ایستادگی افشانی بود، به جرئت می گویم که اگر آقای افشانی و مقاومت هایشان در برابر فشارها نبود، امروز جناح مقابل به خاطر مشارکت پایین مردم و ناامیدی شان برنده انتخابات شده بودند بعنوان مثال در انتخابات شورای شهر شیراز که خودم از نزدیک درگیر آن بودم، اصلاح طلبان قصد معرفی ۱۳ نفر را برای ۱۳ کرسی شهر شیراز داشتند، پس از بررسی آقای افشانی و اطلاع از دلایل منفی بودن استعلام و برخی مسائل دیگر، با پافشاری ایشان انتخابات در شرایط برابر!؟ با اصولگرایان برگزار شد که نتیجه آن هم پیروزی ۱۲ اصلاح طلب در انتخابات شورای شهر شیراز بود!؟

همین افشاگری پشت صحنه انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز نشان می دهد، آقای افشانی که مجری انتخابات بوده، مُرّ قانون را رعایت نکرده، در انتخابات دخالت عملی داشته و از قانون که باید التزام عملی بدان داشت، عبور کرده است.

علی رغم نقص فاحش قانون انتخابات به ویژه نظارت بر انتخابات شوراها که مجری و ناظر از یک جناح سیاسی به صورت کامل گزینش شده بودند و تمام قد از یک جناح سیاسی حمایت میکردند، شعار “فرصت برابر برای همه” دروغ محض است، مجمع نمایندگان فارس با رای مستقیم و طبق قانون، سه نفر از نمایندگان مجلس را بعنوان ناظران استان فارس برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا انتخاب کردند، دکتر رضایی نماینده جهرم، مهندس برومند نماینده مرودشت و دکتر جمالی نماینده فسا، سوال اول: چه کسانی و با چه اهدافی آقای جمالی را حذف و رجبی را به جای ایشان بعنوان ناظر تحمیل کردند؟

سوال دوم: فلسفه استعلام صلاحیتی نامزدها از اداره اطلاعات و دیگر مراجع استعلام، قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سازمان اطلاعات سپاه چیست که از آن به قول آقای حاجتی عبور کردند تا لیست اصلاحات باقی بماند؟

سوال سوم: آقای افشانی وقتی از کنار اعلام نظر مراجع چهارگانه استعلام عبور می کند و بر قانون شکنی اصرار و مقاومت می نماید تا به پاسخ استعلامات توجه نشود، قابل تجلیل است یا شماتت و قابل پیگیری قضائی بعلت تخلف از وظایف و دخالت در انتخابات به نفع یک جناح سیاسی!؟

دهها اسناد و مدارک و ادله متقن وجود دارد که نشان می دهد، بازی های سیاسی برای تحمیل نفوذی ها در انتخابات پررنگ تر از همیشه بوده است، حاضرم در مناظره ای دو طرفه با مدعی زوایای موضوع را کالبد شکافی نموده تا از حقایق بیشتری از تخلفات پرده برداری شود، نجابت جریان اصولگرای شهر شیراز مبادا مدعیان را به این باور برساند که، حق کشی، عبور از مرقانون و ولنگاری نظارتی نداشته اند!؟

برای نمونه مقام معظم رهبری که التزام عملی به دستوراتش در صلاحیت مدیران، شهرداران و اعضای شوراها نقش محوری دارد در جمع مدیران وزارت اطلاعات یا همان سربازان گمنام امام زمان (عج) در مورخه ۲۹/۱/۱۳۹۷ می فرمایند:

(در وزارت اطلاعات یک جناح وجود دارد و آن، جناحِ انقلاب است‎.‎

وزارت اطلاعات و همه کارکنان آن باید همواره صد درصد انقلابی بمانند و انقلابی حرکت کنند‎.‎

فردی که می‌خواهد در نظام جمهوری اسلامی، امانت‌دار کشور و مردم باشد باید صلاحیت داشته باشد لذا کوچک‌ترین تردید درباره ‏صلاحیت افراد باید منعکس شود و دستگاهها نیز موظف به عمل براساس نظر وزارت اطلاعات هستند‎.‎)

آیا عبور آقای افشانی از پاسخ استعلام از اداره اطلاعات فارس و شیراز، عدم التزام عملی به قانون و ولایت فقیه ایشان را نشان نمی دهد؟ آقای حاجتی بداند که اگر جای آقای افشانی بودم می گفتم: به خیرت امیدی نیست، شر نرسان، به خصوص که ادعا کرده آقای افشانی مانع انتخاب شدن دکتر قادری برای مجلس شده است!؟

گفتگوی آقای حاجتی می تواند برای مراکز قضائی و امنیتی سند بوده که البته باور دارند که در انتخابات مُرّ قانون رعایت نشده است، وگرنه بعضی نباید اینگونه میدان جولان و تاخت و تاز پیدا کنند. بهتر است آقای حاجتی بداند:

اسرار ازل را نه تو دانی و نه من            وین حرف معما نه تو خوانی و نه من

هست از پس پرده گفتگوی من و تو                 چون پرده در افتد نه تو مانی و نه من

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد